Експериментальна перевірка ефективності впровадження інформаційно-комунікаційних технологій на уроках предмета «Технології»

Педагогіка: історія і сьогодення » Використання інформаційно-комунікаційних технологій для активізації пізнавальної діяльності учнів 10-11 класів під час уроків технологій » Експериментальна перевірка ефективності впровадження інформаційно-комунікаційних технологій на уроках предмета «Технології»

Сторінка 5

Контроль якості продукції планують і здійснюють в процесі виготовлення виробу. Вони вміють передбачити й виключити наперед відомі нездійсненні конструктивно або технологічно рішення, критично оцінити розв’язки як на проміжному етапі, так і на завершальній стадії створення об’єкта.

Вибрані критерії та розроблені рівні використання ІКТ для активізації пізнавальної діяльності учнів 10-11 класів на уроках предмета «Технології»дають можливість встановити рівень організації творчої діяльності в контрольних та експериментальних групах, а також ступінь підвищення їх якості в процесі створення відповідних умов і здійснювати поточний контроль на різних етапах розвитку.

Враховуючи той факт, що в кожному класі буде різний рівень використання ІКТ для активізації пізнавальної діяльності учнів 10-11 класів на урокахпредмета «Технології», а саме окремих її параметрів, для об’єктивності їх оцінки, поряд з якісною, ми ввели кількісну оцінку. Критерій найвищого рівня ми оцінили балом “5”, високого  “4”, середнього  “3”, задовільного  “2”, низького  “1”. Алгебраїчна сума балів за наявними сімома параметрами і відповідними їм рівнями організації будуть лежати в інтервалі від 7-ми до 35-ти балів. Для вибору оптимальної величини інтервалу, що характеризує той чи інший рівень використання ІКТ для активізації пізнавальної діяльності учнів 10-11 класів на уроках предмета «Технології» скористуємося виразом.

Описание: http://ito.vspu.net/SAIT/inst_kaf/kafedru/matem_fizuka_tex_osv/www/duplomni_rob/html/blank_version/Dokumentu/spezial/Gromova/rob.files/image008.gif, (2.1)

де Описание: http://ito.vspu.net/SAIT/inst_kaf/kafedru/matem_fizuka_tex_osv/www/duplomni_rob/html/blank_version/Dokumentu/spezial/Gromova/rob.files/image010.gif  максимальна сума балів; Описание: http://ito.vspu.net/SAIT/inst_kaf/kafedru/matem_fizuka_tex_osv/www/duplomni_rob/html/blank_version/Dokumentu/spezial/Gromova/rob.files/image012.gif  мінімальна сума балів; Описание: http://ito.vspu.net/SAIT/inst_kaf/kafedru/matem_fizuka_tex_osv/www/duplomni_rob/html/blank_version/Dokumentu/spezial/Gromova/rob.files/image014.gif  загальна кількість учнів; Описание: http://ito.vspu.net/SAIT/inst_kaf/kafedru/matem_fizuka_tex_osv/www/duplomni_rob/html/blank_version/Dokumentu/spezial/Gromova/rob.files/image016.gif  величина інтервалу.

Для кожного рівня ми розрахували інтервали допустимих значень суми балів і навели їх в табл. 2.1.

Таблиця 2.1

Інтервали частот появи балів для відповідних рівнів використання ІКТ для активізації пізнавальної діяльності учнів 10-11 класів на уроках предмета «Технології»

Рівні підготовки

Інтервали

Найвищий

35-30

Високий

29-24

Середній

23-18

Задовільний

17-12

Низький

11 -7

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10Історія української школи і педагогіки
Виховання у східних слов’ян. Мета, зміст, засоби і традиції виховання у східних слов’ян. Етнопедагогіка. Джерела виховної мудрості. Виникнення і поширення писемності у східних слов’ян. Зародження і р ...

Основні поняття спеціальної педагогіки
Спеціальна педагогіка (синоніми: дефектологія, корекційна педагогіка) є складовою частиною педагогіки. Спеціальна походить від лат. specialis – рід, вид чого-небудь). Спеціальна педагогіка – це теорі ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net