Методика організації дослідницької діяльності з дітьми різних вікових груп

Педагогіка: історія і сьогодення » Пошуково-дослідницька діяльність » Методика організації дослідницької діяльності з дітьми різних вікових груп

Сторінка 4

Ставлю по 2 дитини біля кожного "знаряддя праці ", розливаю в баночки воду з великої банки. Пропоную виконати потрібну роботу, діти виконують. Брудну воду з маленьких мисок вcі зливають в велику миску. А я перед цим кожного запитую:

Що ви робили? - злили в миску.

Діти, а ви знаєте звідки вода надходить до наших кранів? Так, вода надходить до нас з природних водоймі, з річок і озер трубами, але перед цим проходять очистку на спеціальних станціях. Потім вона відправляється назад вже по іншим трубам. Діти , пригадайте, яка кристально чиста вода була в банці, а перетворилась на противну мутну воду. З річок і озер до нас прийшла чиста вода, а повертається туди дуже брудною. Тому вода в річках та озерах перестала бути чистою. І перед тим як вода надійде знову у водопровід, її треба очистити. Вода без потреби, надходить до каналізації, де перемішується з брудною жижею. Щоб з цієї жижи отримати чисту воду, будуть спеціальні очисні споруди, які не встигають очищати велику кількість брудноті води. Вони працюють на межі. Якщо кран залишився відкритим, то не тільки даремно витрачена чиста вода, але й збільшилась кількість брудної води. Відповідне навантаження на очисні споруди. Поки що водопровідну воду можна пити, але її якість з кожним роком погіршується. З нещільно зачиненого крану витікає дуже багато крапель води за добу це 5 отаких банок води. Ось про що можуть говорити краплі, коли кран не зачинений:

Джерельце всохло, струмок заслаб,

А ми із крану -

Крап, крап ,крап,

Міліють ріки і моря,

Не витрачайте воду

Зря ,зря ,зря,

Лише мине трохи літ,

Води не стане,

Hі, Hі, Hі.

Звідки надходить вода в дім? Куди повертається вода?

Запам'ятайте, діти, чистої води мало і її треба берегти - не забруднювати. А ще забруднює воду, ми з’ясуємо грі "потрібне - непотрібне".

Я буду загадувати загадки, а ви відповідати. Хто знайде відповідь, підніме руку. Будьте уважними.

1. Я в річці. Я іржавая. Я порізала ступню маленької дівчинки, коли вона купалася. Ще я? (бляшанка)

- Вона повинна бути в чистій воді? (Hі)

2. Я дуже хвора. Meні не вистачає кисню для дихання. Meні більше не подобається плавати у цьому озері.

Хто я? (риба)

Потреба в чистій воді ? (так)

3. Я мокра. У мене поганий запах. Мій колір зовсім непривабливий. Щодня завод викидає в мене свої відходи. Це я. ( Брудна вода )

- Вона нам не треба.

4. Я в річці. Я склянка, прозора, з дуже гострими краями. Я порізала руку хлопчика, який вчився плавати .- Це я? (Розбита пляшка)

- Вона повинна бути в чистій воді? - (Hі)

Я мокра. Я потрібна всім живим істотам. Уcі рослини, тварини, люди умруть без мене. - Це я ?- (Чиста вода)

Нам потрібна чиста вода. Тому ми не повинні її забруднювати. - Послухайте, як про це розповідається у віршику:

Чи ми з природою єдині,

Чи вірно спрямували крок?

Ми кожну річку і ставок

Від лиха зберегти повинні!

Включаю музику.

Вставайте зі стільчиків. Хай за вікном у нас зима, тріскучий мороз, а ми уявимо, що зараз, в групі у нас весна, а ви лісові струмочки.

На моє слово "Струмочки ", ви утворюєте два струмочки і течете по лісі, не наштовхуєтесь один на одного, тримаючись за руки. На моє слово "Озеро", ви, струмочки, утворюєте одне велике озеро і повторюєте рухи, які я називатиму. Отже будьте уважними.

- Де мої струмочки?

По закінченні музики:

- Чи сподобались, вам гості, наші весняні, веселі, теплі струмочки? А озеро?

- Молодці діти! Ви були дуже уважними, добре й цікаво відповідати на мої питання, розповідали, працювали, зображували лісові струмочки.

Заняття можна побудувати і за казкою.

Маємо такий досвід використання казки в пошуковій діяльності.

Наводжу зміст такого заняття:

Вода потрібна всім

Старший дошкільний вік

На столі стоять три склянки із чистою і дощовою водою.

До лісового джерельця прибігли дві кізоньки напитися водиці.

Читаю вірш М.Чумарної "Лісове джерельце ".

Лісове джерельце -

Добре в нього серце,

Bcім дає водиці:

І звірятку, й птиці,

Дереву й травині,

Квітці і людині.

Тому не міліє,

Дзюркотить радіє,

Із лісів дзвінкою,

Витіка водою.

Попили кізоньки водички і одна другій каже: «Яка добра вода! Пила б і пила».

Діти, у цій склянці вода, яку пили кізоньки. Що можна сказати про неї? Яка вона? (Чиста, прозора.) Одна з кізочок почала гратися, бити ніжками і грудочка землі впала у воду. (Кидаю грудочку землі в склянку з водою.) Якою стала вода? Чи можуть люди або тварини пити таку воду?

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7Експерементальне дослідження особливостей міжособистісних відносин у дітей старшого дошкільного віку з вадами слуху
Організація і прведення методик дослідження. Організація дослідження. Базою для дослідження стала Камянська спеціалізована школа-інтернатдля слабочуючих та пізнооглухлих дітей, яке знаходиться за адр ...

Позашкільна та дошкільна освіти
До найбільш досліджених у до еміграційний період, безперечно, слід віднести питання дошкільного виховання, яке було «одною з основних ідей її національного світогляду». Порівняльний аналіз творів дош ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net