Дослідження особливостей виконання учнями початкових класів анімалістичної тематики

Педагогіка: історія і сьогодення » Малювання тварин на уроках образотворчого мистецтва в школі » Дослідження особливостей виконання учнями початкових класів анімалістичної тематики

Сторінка 9

Нехай розводиться, гніздиться

По всіх деревах і хатах.

Нехай мені щоночі сниться,

Що я літаю, наче птах.

9. Перегляд демонстраційного матеріалу (відеоролик із коментарем учителя).

http://www.bestreferat.ru/images/books/926/paper/55/24/5282455.jpeg

http://www.bestreferat.ru/images/books/926/paper/56/24/5282456.jpeg

10. Поетапне виконання композиції вчителем.

11. Практична діяльність учнів.

III. Підсумок уроку.

1. Бесіда.

— Які повір'я про лелек ви знаєте?

(Гніздо на хаті віщує щастя і достаток. Не можна руйнувати гніздо лелеки, бо згорить хата.)

— А які замовляння про цих птахів вам відомі?

{Коли вперше побачиш лелек, простягни їм кусочок хліба і скажи: "Лелеко, лелеко, на тобі хліба шматочок, а мені дай жита сім копочок".)

2. Перегляд малюнків.

3. Демонстрування дитячих робіт.

Тема: Малювання ілюстрації до казки "Заєць та Іжак” І. Франка.

Мета: формувати в учнів уміння аналізувати і передавати засобами образотворчого мистецтва найтиповіші риси тварин – форму, пропорції, фактуру; розвивати образне мислення, творчу уяву, фантазію, вміння створювати ілюстрацію на основі власної уяви.

Обладнання: малюнки, зразки дитячих робіт, альбом, фарби, олівець.

Хід уроку

I. Організація учнів до уроку.

ІІ. Вступна бесіда.

- Ви добре знаєте, що кожен художник, створюючи картину, роблячи замальовки, завжди передає свої враження, почуття, думки та ставлення до того, що чи кого малює, тобто характеризує образ з погляду добра чи зла, радості чи смутку, відчаю чи натхнення . Відгадайте загадку:

Хто влітку гуляє,

а взимку спочиває?

Голок він багато має

та ними не вишиває?

(Їжак)

Зимою в білому як сніг

а влітку в сірому гуляє.

Зловить його ніхто не зміг,

тому, що ноги довгі має,

великі вуха, косий зір.

Як називається цей звір?

(Заєць)

- Ми тільки що відгадали загадки про тварин. А зараз дамо їм характеристики.

Заєць: довгі ноги і вуха, короткий хвіст, довгастий тулуб, хутро сіре, велиеі очі.

Їжак: маленькі ноги, трохи видовжений тулуб, під час небезпеки згортається в клубочок, вух не видно, носик видовжений, тіло покрите сірими колючками.

ІІІ. Оголошення теми і завдань уроку.

- Сьогодні на уроці ми будемо малювати ілюстрацію до казки

І. Франка "Заєць та їжак”. Навчимося передавати риси тварин – форму, пропорції, фактуру та забарвлення.

ІV. Засвоєння нових знань, умінь і навичок.

1. Аналіз зразка.

- Подивіться на малюнок, який епізод із казки зображено?

- Що зображено на малюнку?

- Що роблять головні герої на малюнку?

- Де зображено головного героя?

- Якого розміру?

- Що ще зображено на малюнку?

- Які підібрані кольори?

2. Послідовність виконання роботи олівцем.

- Для того щоб виконувати малюнок, альбомний аркуш повернемо вертикально. У верхній частині аркуша намітимо лінію неба, а в нижній – лінію землі.

- Знизу розмістимо головних героїв.

- Давайте розглянемо зайчика.

- З яких частин складається тіло зайчика?

- Яка частина найбільшого розміру?

- Яка найменшого?

- Яку геометричну фігуру нагадує голова, тулуб, вушка та інші деталі?

- Якого кольору зайчик?

- А зараз розглянемо їжачка.

- З яких частин складається тіло їжачка?

- Що в його вигляді є особливим?

- Яку форму нагадує тіло їжака?

- Яка форма голови і лапок?

- Якого кольору їжак?

Малюнок розпочинаємо з зображення зайчика. Спочатку намалюємо округлу голову до якої домалюємо тулуб у вигляді овалу, що нагадує капельку. Слідкуємо щоб тулуб був більшого розміру ніж голова. позначаємо розташування вух, передніх та задніх лап. На голові промальовуємо очі у вигляді маленьких кружечків. Кружечками намітимо носик і мордочку. Промальовуємо вуха у вигляді зігнутих прямокутників, зображаємо передні лапки і півовали – задні. Малюємо куций хвостик. Напроти зайчика зображаємо їжачка.

Страницы: 4 5 6 7 8 9 10



Вимоги щодо організації проведення розваг
В основу кожної розваги покладено певну ідею, яку треба донести до кожної дитини. Ця ідея має проходити через увесь зміст розваги. Ідея розкривається в піснях, віршах, танцях, інсценівках, художньому ...

Вплив дидактичної гри на розвиток дитини та формування математичних уявлень
У молодших класах закладається основа знань, умінь та практичних навичок, необхідних для подальшого навчання дітей, тому роль початкової школи в успішному опануванні математичними уявленнями вирішаль ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2018 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net