Творчий портрет вихователя

Педагогіка: історія і сьогодення » Творчий портрет вихователя

Сторінка 1

Сучасний вихователь! Яким він має бути? Яким його хочуть бачити діти, батьки, держава? Яким він сам себе бачить? Ці надзвичайно актуальні питання турбують сьогодні всіх нас.

Ні для кого не секрет, що професія вихователя – вкрай важлива й відповідальна, а відтак висуває до особистості особливі вимоги. Це глибока любов до дітей і колосальне терпіння, позитивне ставлення до життя і доброзичливість, тактовність і прагнення постійно вчитися, ерудованість і здатність до творчості. Відомо, творчих дітей може виховати тільки творчий педагог, який може винаходити в процесі повсякденної професійної діяльності щось нове, комбінувати й видозмінювати, адаптувати відоме до вікових та індивідуальних особливостей конкретної дитини, який може виявляти гнучкість у виборі адекватних засобів впливу на малюка, який шукає нестандартні способи розв’язання освітніх завдань, який обирає оригінальне доцільне застосування засобів стимулювання творчої ініціативи вихованців та їхньої пізнавальної активності. Я.А. Коменський писав: «Ніхто не може зробити мудрим, крім мудрого, ніхто високоморальним і доброчесним, за винятком високоморального і доброчесного». Саме тому в дошкільних навчальних закладах мають працювати творчі, віддані своїй справі люди, здатні натхненно працювати на користь кожної дитини. Вихователь повинен допомогти дітям набути життєвого досвіду, збагатити їхній словник, навчити орієнтуватися у складних питаннях навколишнього світу. Тільки в атмосфері доброзичливості, взаєморозуміння, взаємоповаги між дитиною і дорослим у неї формується впевненість у своїх силах, своя точка зору. Справжній вихователь повинен любити дитину такою, якою вона є, допомогати їй стати кращою! Бо, вихователь – це садівник, який сіє зерна світлого, доброго та розумного в довірливу душу дитини. Безперечно, вихователь має бути дуже уважним і чуйним до кожного вихованця і в разі виявлення якихось проблем щодо здоров'я дитини вміти надавати їй необхідну допомогу. Повинен всіляко допомагати дітям слідкувати за чистотою, охайністю та порядком «Доглядаючи за дитиною, миючи її, стежачи за її чистотою та охайністю, вихователь відразу ж стає ближчою до неї, що сприяє налагодженню тісного зв’язку і родинних стосунків, а будь – яка робота, корисна для здоров'я дитини, - благородна». – вважала Наталія Дмитрівна Лубнець. Вихователь дитячого садка, виявляючи турботу про здоров'я дітей та їхнє фізичне виховання, має також допомагати маленьким громадянам засвоїти першу й найголовнішу в їхньому житті абетку – ази високої моральності. Саме ця абетка – основа для формування у дітей кращих людських якостей та духовності. Педагог прищеплюючи своїм вихованцям етичні норми має пробуджувати в них почуття любові, співпереживання до всього живого, почуття дружби та поваги.

Без чуйного ставлення вихователя до дитини, поваги до її честі та гідності неможливе формування ні високих моральних якостей, ні звичайних слухняності та дисциплінованості. Увесь процес виховання та навчання в дитячому садку здійснюється через спілкування вихователя з вихованцями, тому вихователь повинен вчитися бачити себе очима дітей намагатися викликати у них захоплення і бажання бути схожими на нього. Частіше всміхатися дітям, будувати спілкування з дітьми не «від себе», а «від них», тоді дитина буде в радіусі його педагогічного впливу, що зробить можливою міжособистісну співтворчість. Вихователь повинен вислуховувати кожну дитину до кінця, не перебиваючи. Винагорода за терпіння – мовленнєві перлинки, несподівані злети дитячої думки. Обов’язково мудрий вихователь зможе помітити в кожному із дітей в душі вогник і розпалити його до пожежі добра та любові. Отже, вихователь насамперед має легко знаходити спільну мову з дітьми, бути правдивим і справедливим, мати неабияке терпіння та витримку.

Страницы: 1 2Практична розробка з формування світогляду особистості
1. Вступна бесіда Діти та вихователь сидять на своїх подушечках на килимку. Вихователь. Як завжди, почнемо заняття з того, що ділитимемося одне з одним враженнями про те, що нас,здивувало, зацікавило ...

Декоративно-ужиткове мистецтво та дизайн на уроках трудового навчання як засіб творчого розвитку учнів
Студенти педагогічних вузів, майбутні вчителі трудового навчання повинні усвідомлювати величезне значення вивчення декоративно-ужиткового мистецтва та основ дизайну на уроках праці, роль яких полягає ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net